نوار نقاله و تسمه نقاله

 

گروه بازرگانی نیک صدرا صنعت افتخار دارد به عنوان نماینده انحصاری فروش محصولات شرکت صنایع لاستیکی نوار نقاله سهند و نوار نقاله دنا و نوار نقاله زرین بسپار و همچنین نوار نقاله کاله ترکیه تحت لیسانس آلمان در خدمت صنعت گران عزیز  باشد.

 

انواع نوار نقاله

 

فروشگاه نوار نقاله دنا      فروش انواع نوار نقاله کاله ترکیه     فروش انواع نوار نقاله سهند

 

 

انواع نوار نقاله و یا تسمه نقاله در تمامی سایزها از ضخامت 6میلی الی 20 میلی و نیز کف پوشی سالن های ورزشی محصولات  صنایع لاستیکی سهند قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشد.درصورت درخواست خرید می توانید به فروشگاه نوارنقاله و یا جهت مشاوره خرید  باگروه بازرگانی نیک صدرا صنعت تماس حاصل فرمایید.

 

بررسی ساختاری نوار نقاله 

ابتدا به بیان شمایی کلی از ساختار نوارنقاله لاستیکی می پردازیم.نوار نقاله یا همان تسمه نقاله از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

 

1.لاستیک روکش بالای تسمه:

قسمتی است که بار روی آن قرار می گیرد و جنس و ضخامت این لایه باید متناسب با نوع مواد حمل شونده و شرایط کارکرد تسمه باشد.مشخصات فیزیکی مواد از قبیل دما ,ریز و درشت بودن ذرات, برندگی یا صاف بودن و نیز مشخصات شیمیایی مواد حمل شونده در انتخاب ضخامت و جنس لاستیک روکش موثرند. لذا نوار نقاله ای که در فضای باز و شرایط جوی گوناگون اقدام به حمل قطعات تیز و برنده می کند دارای جنسی بسیار متفاوت با دیگری است که در سالن یک کارخانه عهده دار حمل وسایل سبک و یکنواخت است.

 

2. منجید نوار نقاله :

این قسمت دارای اهمیت خاصی در ترکیب نوار نقاله و تسمه نقاله می باشد , چرا که تامین استحکام مورد نیاز جهت حمل بار و به گردش در آوردن تسمه بر روی ماشین نقاله به عهده منجید می باشد.

 

  • 3.لاستیک روکش پایین تسمه:

این قسمت منجید را در مقابل سایش قسمتهای مختلف ماشین نقاله و سرریز مواد حمل شونده محافظت می کند. عموما ضخامت روکش لاستیک پایین از ضخامت روکش لایه رویه کمتر است. لایه رویه نوارنقاله براساس زاویه شیب حمل بار و نوع بار می تواند به شکل های صاف, متخلخل (گریپ)V,شکل و... باشد.ضمن اینکه لاستیکی که جهت رویه تسمه بکار می رود می تواند مقاوم حرارت ,مواد شیمیایی,اجسام برنده ,اجسام ساینده و ... باشد.


پس همانطور که می بینیم انتخاب جنس مناسب برای رویه و زیره , منجید مناسب با تعداد لایه های کافی که توانایی حمل بار مورد نظر را داشته باشد و در نهایت پخت کامل و بی نقص لایه هایی که بر روی هم قرار گرفته اند نقشی تعیین کننده و اساسی در تولید یک تسمه نقاله مناسب دارند.


تولید نوار نقاله

ابتدایی ترین و البته مهم ترین مرحله که در اصل تعیین کننده مرغوبیت تولید نهایی نوار نقاله است تهیه فرمول آمیزه است.آمیزه ای که قرار است با کنار هم قرار دادن اجزایی ریز و درشت, برخی چندین کیلوگرم و برخی چند گرم,تشکیل شود.اجزایی که هریک نقشی مهم و تعیین گر در ساختار نهایی محصول خواهند داشت.محصولی که قرار است بدست مشتری برسد و رضایت او را در پی داشته باشد.پس باید نهایت دقت در این مرحله اعمال شود.


سپس کار بدست واحد تولید سپرده می شود تا مواد درج شده در فرمولاسیون را توزین کرده و پس از اختلاط به صورت ورق های لاستیکی درآورد.اما این ورقه ها هنوز کامل نیستند تا زمانی که با منجید پیوسته شده و پخت شوند.پخت لاستیک است که آن را از ورقه ای نرم و شکل پذیر به قطعه ای مستحکم تبدیل می کند.


در طی تمامی مراحل باید بازرسانی باشند تا از کیفیت مناسب تولید مطمئن شده و حتی از محصول نهایی شکل گرفته نیز به سادگی نگذرندو تا زمانی که از قابلیت تسمه اطمینان حاصل ننموده اند اجازه ارسال نوار نقاله و یا تسمه نقاله را به مشتری را ندهند!

 

 

انواع نوار نقاله و تسمه نقاله

  1. نوار نقاله لاستیکی

  2. نوار نقاله پی وی سی

  3. نوار نقاله برزنتی

 

 

بررسی انواع نوار نقاله و تسمه نقاله 


1. نوار نقاله مقاوم در برابر سايش 

روكش رويه اين نوع نوار نقاله ها از جنس لاستيك مقاوم در مقابل سايش طراحي شده است. استفاده از اين نوار نقاله ها براي حمل بارهايي كه سايش بالايي دارند و روكش تسمه نقاله هاي معمولي قادر به مقاومت در مقابل اين سايش نيستند توصيه مي شود. 


2. نوار نقاله مقاوم در برابر حرارت

روكش رويه و زيره اين نوع نوار نقاله صاف و هموار است.


3. نوار نقاله لب بسته

انواع نوار نقاله فوق الاشاره مي تواند بصورت لبه باز ﴿منجيد از عرض تسمه قابل مشاهده مي باشد﴾ و لبه بسته ﴿منجيد از عرض تسمه قابل مشاهده نخواهد بود﴾ توليد شود. روكش رويه اين تسمه نقاله ها از لاستيك هايي ساخته شده كه تا حرارت 150 درجه سانتيگراد مقاوم مي باشد.
اين تسمه نقاله ها قادر است انواع بار با دماي تا 150درجه سانتيگراد را تا مسافت نسبتاً طولاني تحمل كند.


4. نوار نقاله مقاوم در برابر روغنها

روكش رويه و زيره اين نوع نوار نقاله در مقابل انواع روغن ها مقاوم است.
اين تسمه نقاله ها براي حمل و نقل بارهاي آغشته به روغن مورد استفاده قرار مي گيرد. 
بايد توجه داشت استفاده از نوار نقاله هاي لاستيكي با روكش معمولي در محيط هاي 
روغني به هيچ وجه صحيح نيست زيرا روغن باعث تورم و جدا شدن لاستيك از پارچه يا استخوان بندي تسمه و پارگي آن مي شود.


5. نوار نقاله با آج گريپ 

روكش رويه اين نوار نقاله داراي فرو رفتگي و برجستگي است كه از لغزش بار در شيبهاي با زاويه نسبتاً تند جلوگيري ميكند.اين تسمه حداكثر به عرض 140 سانتي متر توليد مي شود.

 

6. نوار نقاله با آج vشكل

به ارتفاع 1 سانتي متر مي باشد كه در فواصل 15 سانتي متري تكرار و در عرضهاي 50،60،70،80 سانتي متري توليد مي شود اين نوع نوار نقاله براي مصارف خاص و بر اساس زاويه شيب حمل نوع بار مورد استفاده قرار مي گيرد.


7. نوار نقاله براي مصارف عام

شيميايي از قبيل روغن، اسيد و باز به داخل تسمه نداشته و درنتيجه باز شدن لايه ها بخاطر پوشش لاستيكي لبه ها نوار نقاله و یا تسمه نقاله از بين مي رود.

 

8. شرايط انبار و نگهداري نوار نقاله

محل ایده آل نگهداری تسمه ، دمای کم ، نور کم و محیط بدون رطوبت است.
 

نور غیر مستقیم خورشید

نور مستقیم خورشید

انبار

شرایط محیطی

   شرایط زمانی

1.5 سال

1 ماه

3 سال

حداکثر زمان مجاز

6 ماه

2 هفته

1.5 سال

زمان مجاز استاندارد

 

 

 

جهت اطلاع از قیمت نوار نقاله و تسمه نقاله و یا مشاوره و خرید انواع نوار نقاله با کارشناسان گروه بازرگانی نیک صدرا صنعت ما تماس حاصل فرمایید.برچسب ها

خرید انواع نوار نقاله زرین بسپار   خرید نوار نقاله زرین بسپار   فروش نوار نقاله زرین بسپار   نوار نقاله کاله ترکیه   نوار نقاله دنا   نوار نقاله سهند   نوار نقاله   تسمه نقاله